The Irishman.

Mieszanka tak znanych nazwisk jak: R. de Niro, Al Pacino, Joe Pesci czy sam capo do tutti capi całego oddziału geriatrycznego Martin Scorsese obiecuje bardzo wiele. Może zbyt wiele. Film ten, choć fabularny, nie ma fabuły, tylko jest wspominkowym bajdurzeniem mordercy mafii.

De Niro gra jak zwykle ze skwaszoną gębą. Gaworzy sobie beztrosko na ekranie przez dłuuuugi czas, a my to oglądamy. Nie wiem, za jakie grzechy. Za tym aktorem nigdy nie przepadałam i do tej pory nie rozumiem zachwytów nad nim. Na dodatek to jest zwyczajnie stary chłop (nie mylić proszę ze starszym panem). Zestarzał się brzydko i wygląda niechlujnie oraz prostacko, także poza filmem.

Al Pacino, jeden chyba z wybitniejszych hollywoodzkich aktorów, ocieka botoksem tak, że przykro patrzeć. Kiedy go zobaczyłam myślałam, że się właśnie co zderzył z ciężarówką lub, że go ukąsiło jakieś 100 pszczół. Ale gra, jak zawsze, świetnie.

Pesci odtwarza najlepszą i najciekawszą chyba rolę w tym filmie.

Mafia to interesujący i frapujący temat. Tak było, tak jest i tak najprawdopodobniej będzie. Okazuje się jednak, że nawet takim tematem można ludzi zwyczajnie zanudzić na śmierć. “The Irishman” to niestety nie ” The good father”. Szkoda. Na dodatek film trwa 3,5 godziny. Ludzie ratunku i co za szczęście, że mamy „Netflix” w domu. W kinie zdechłabym z całą pewnością.

Scorsese obiecał, że jest to najprawdopodobniej ostatni jego film. Let it be.

A teraz proza życia każe mi kończyć i udać się do kuchni. Osobisty Polishman niedługo wróci do domu. Głodny.  Jak zwykle.

11 thoughts on “The Irishman.

 1. Bognna, dzięki za recenzję. Tak myślałam, że będą to popłuczyny po “The Godfather”, po “Goodfellas” (uwielbiam) i innych tego typu. Dzięki tobie nie zmarnuję 3,5 godziny. Joe Pesci uwielbiam również, a pozostałych… hm, mam wrażenie, że zawsze grają tak samo…
  Polecam rewelacyjny serial (moim zdaniem) – Sex Education. Całuski

  Like

  1. Ja Pacino uwielbiam takze. Jest wiele artykulow o tm, ze regularnie poprawia urode nad czym osobiscie boleje. Moge przeslac link; ale jest po angilesku.

   Like

 2. Aha, pod następnym wpisem sa wyłączone komentarze, więc pisze tu – jak w tamtym roku, tak i teraz udostepniłam Twój post na fb, w komentarzach na stronie adresata 🙂 nie wiem, czy przeczyta, bo komentujących sa setki, ale kto wie… 🙂

  Like

  1. Dzieki.Przeczytalam i generalnie sie zgadzam. To sa, w zgodnej opinii, wielcy aktorzy…chociz jeden nie w moim guscie.
   O operacjach plastycznych sama nie wiem co mam myslec…… .

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s